Change language
dehaze

PhD Mari Moora

Koosluse ökoloogia professor, koosluse ökoloogia grupi juht
Mari.Moora [ ät ] ut.ee

J. Liivi tn 2- 612

Selleks, et mõista, miks taimekoosluste iseloom muutub ajas ja ruumis, on vaja tunda ökoloogilisi seoseid taimekooslustes. Minu uurimistöö käsitleb seda, milline roll on biootilistel interaktsioonidel taimekoosluste kujundajana. Millist rolli omab konkurents taimede vahel, või taimede üksteist soodustav mõju, koosluste kujundajatena? Kas kõige levinum sümbiootiline suhe taime ja seene vahel –mükoriisa – mõjutab taimedevahelisi suhteid ja seeläbi taimekooslusi? Milline on mükoriissete seenekoosluste liigirikkuse varieeruvus lokaalselt ja globaalselt, ning kuidas see seondub taimekoosluste struktuuri ja liigirikkusega? Minu viimase aja uuringud käsitlevad ka mükoriissete seente ja taimede seoseid üldisemas kontekstis – millised taimed on mükoriissed ja millised mitte, kas taimede ökoloogilised liigigrupid pakuvad oma juurtes eluaset erinevatele mükoriisaseentele, millist rolli mängib mükoriisne sümbioos taimeliikide levikus, võõrliikide invasioonis? Samuti pakub mulle huvi kuidas erinevad biootilised interaktsioonid (nt. konkurents ja mükoriisne sümbioos) samaaegselt taimepopolatsioonide ja – koosluste struktuuri mõjutavad. 

Minu uurimistöö on seotud teaduse tippkeskusesse Ecolchange tegevusega. Vaata minu CV-d ja täielikku publikatsioonide loendit Eesti Teadusportaalist.

Minu juhendamisel teeb oma doktoritööd Maret Gerz ja ma olen kaasjuhendajaks doktorantidele Daniela Leon Velandia ja Ayesh Piyara Wipulasena Aleihela Yamannalage.

Valitud publikatsioone: